Oktobarski beauty noviteti koje smo stavili na listu želja

10 beauty noviteta koje želimo u svojim neseserima

Kraj oktobra obično je vreme kada pravimo značajne promene u svojim neseserima kako bi priuštili sebi negu prilagođenu novim vremenskim uslovima i predstojećim hladnim danima. Zato i beauty brendovi u ovo doba godine lansiraju veliki broj proizvoda kako kada je reč o preparativnoj, tako i kada je reč o dekorativnoj kozmetici. U skladu s tim, poslednjih nedelja nas je na policama domaćih drogerija i parfimerija sačekalo niz novih makeup i skincare proizvoda i parfema, a mi vam u nastavku otkrivamo novitete koji su se našli na našoj listi želja.

INJOURNAL IZBOR

Dior – Forever Skin Perfect Stick Foundation (Sephora)

Juče smo vam pisali da su makeup podloge u stiku postale najviralniji trend, a tome je svakako najviše doprineo ovaj Diorov puder. Najnovija podloga jednog od najpopularnijeg brendova stekla je pravu armiju fanova pre svega zbog činjenice da potpuno prekriva sve nesavršenosti, a ne stvara osećaj težine na licu. Ovaj puder dolazi u paru sa satenskom završnicom koja izgleda potpuno prirodno i samo u jednom potezu poboljšava teksturu kože i daje blur efekat. Otporan je na toplotu i vlagu što ga čini idealnim izborom za specijalne prilike, ali i za celodnevan boravak na poslu. Puder je dostupan u 18 nijansi.

Ovo je još jedan viralni proizvod koji TikTokeri trenutno obožavaju. U pitanju je limitirano izdanje sjaja za usne koje je Fenty Beauty lansirao u susret praznicima, a sastoji se od miksa dve bestseller boje – Fu$$y + Fuchsia Flex. Sjaj koji kombinuje najsvetliju ružičastu nijansu i fuksiju prožet je šljokicama i pruža neverovatan sjaj zbog kog vizuelno povćava usne. To je i glavni razlog zbog čega su korisnici društvenih mreža proglasili ovu formulu za najbolji Fenty Beauty sjaj do sada.

Huda Beauty – Icy Nude Eyeshadow Palette (Sephora)

U susret praznicima, Huda Beauty lansirao je limitirano izdanje Icy Nude palete senki koja se sastoji od 18 ultra pigmentovanih boja. U paleti su dostupne nude, sive, zlatkaste i srebrnaste senke, a dolaze u paru sa različitim završnim obradama koje se kreću od sjajne, preko hromirane do finiša sa ljuspicama koji daje ozbiljan sjaj, a prisutno je i nekoliko mat senki.

Ako ove sezone želite da izgledate kao da sijate iznutra, sve što vam je potrebno jeste ovaj svetlucavi prajmer brenda Milk Makeup. U pitanju je formula koja licu daje blistav sjaj, intenzivno hidrira kožu i drži šminku na mestu punih 12 sati. Ključni sastojci ovog prajmera su ekstrakt plave agave zahvaljujući kome makeup ostaje na mestu, zatim biserne čestice koje reflekturu svetlost, ali i hijaluronska kiselina i niacinamid čija je uloga da hidriraju i zaglade kožu.

Vanilla Skin odavno je stekao status jednog od najboljeg Phlur parfema, a nakon što je brend lansirao body mist sa istim mirisom, sada su predstavili i dezodorans. Osim prelepog mirisa, najveći adut ovog proizvoda je njegova postojanost jer se navodno zadržava na koži 48 sati, ali i činjenica da ima hidrantna svojstva i da umiruje iritacije.

Broj 1 japanski skincare brend lansirao je ove sezone novi anti-age serum koji je obogaćen moćnim sastojcima kao što su hijaluronska kiselina i retinol. Serum sadrži hijaluronsku kiselinu različitih molekularnih masa koja dubinski hidrira kožu, popunjava bore, zaglađuje i vraća elastičnost. S druge strane, retinal palmitate stimuliđše ćelijski turnover dok skvalan i ulje suncokreta obnavljaju kožnu barijeru i sprečavaju gubitak vlage.

Glow Recipe – Blackberry Retinol Blemish Serum (Sephora)

Još jedna formula sa retinolom, ovog puta sa potpisom brenda Glow Recipe. U pitanju je trostruki retinoidni serum koji pomaže u smanjenju fleka i otčepljivanju pora dok istovremeno zaglađuje teksturu i fine linije na koži. Serum sadrži 0,16% mešavine trostrukog retinoida (retinol, retinal i retinil estar) koji umanjuju izgled fleka, pročišćavaju pore i vidljivo obnavljaju teksturu. Drugi ključni sastojak je ekstrakt kupine za promociju prirodnog procesa zarastanja kože i jaču kožnu barijeru, a obogaće je i sa 8% glicerina i ektoina koji hidriraju i umiruju osetljivu kožu sklonu flekama. Zahvaljujući nabrojanim sastojcima, serum umanjuje akne, diskoloracije na koži, ali i fine linije i bore.

Brend Glossier lansirao je nedavno dva nova parfema oko kojih je stvoren ogroman hype i pre nego što su se našli u prodaji. Jedan od noviteta je ovaj topao drvensti miris koji ima mošusnu bazu, a otvara se slatkom ljubičicom. U srcu parfema su drvenaste note, tamjan i smirna, a baš kao i prvi You parfem brenda, i ovaj pojačava prirodni miris kože.

Drugi novitet iz Glossiera je ovaj slatkasti gurmanski parfem. Otvara se bogatim kremom od putera na koju se nadovezuju note putera od šljiva, prženog badema, irisa i sandalovine dok njegovu toplu mošusnu bazu pokreće ambroks.

Za kraj smo ostavili još jedan proizvod za usne, ovog puta sa potpisom Kylie Jenner. Najmlađa sestra lansirala je ovog meseca revolucionarni tečni karmin sa mat završnicom koji vizuelno povećava usne. Reč je o veoma pigmentovanom proizvodu koji u jednom potezu boji cele usne, a postojan je i do 12 sati. Inače, ruž dolazi u osam nijansi.

Tekst: Ivana Nikolić
Naslovna fotografija: @kyliecosmetics
Foto: Instagram, Promo

Podeli

Scroll to Top