Helen Mirren postala je zaštitino lice „L`oreal Paris“, Dolce & Gabbana angažovali su u svojoj kampanji za proleće/leto2015 vremešne dame, a potom je Joan Didion postala zaštitno lice „Céline-a“.
Najnovije iznenađenje stiže nam iz radionice brenda „Saint Laurent“ koji je angažovao čuvenu, sedamdesetjednogodišnju kantautorku Joni Mitchell za svoje zaštitno lice. Slavna kanadska umetnica pozirala je Hediju Slimanu, kreativnog direktoru kiće „Saint Laurent“. Talentovani dvojac napravio je crno-bele fotografije tipične za francusku modnu kuću koje su idealan spoj mode i muzike.
U modnom svetu gde već decenijama unazad vlada surova jurnjava za mladošću, a iz godine u godinu nam se sa fotografijama smeše sve mlađi modeli, poslednji događaji najavljuju čini se veliku revoluciju. Zanimljivo je da sve žene koje su učestvovale u pomenutim kampanjama nisu „išče pod nož“ već ponosno nose svoje godine. Znači li to da smo sve bliži redefinisanju ideala ženske lepote?